У 2018 році на підприємствах, що входять до складу ДК «Укроборонпром», було розроблено, продемонстровано та направлено на випробування декілька десятків нових та модернізованих зразків озброєння, військової техніки та їх основних складових частин. У концерні відзначають, що до топ-5 розробок увійшов контрбатарейний радар 1Л220УК від НВК «Іскра».
На сайті Укроборонпрому опублікована інформація про найважливіші розробки у галузі оборонної промисловості, що є стратегічно важливими для України. Зокрема, це крилата ракета «Нептун» (ДККБ "Луч"), високоточний снаряд «Квітник» (ДП "НВК "Прогрес"), модернізована реактивна система залпового вогню «Берест» (ДП "Шепетівський ремонтний завод"), оптико-прицільна станція ОПСН-І ("Ізюмський приладобудівний завод") та контрбатарейний радар 1Л220УК, розроблений на нашому підприємстві.
Контрбатарейний радар 1Л220УК за своїми можливостями значно перевищує ті вироби, які зараз перебувають на озброєнні Збройних Сил України. Основна перевага у тому, що використовуватись він може як для розвідки, так і для коригування вогню власної та дружньої артилерії. Технічні можливості радару дозволяють розпізнавати класи стріляючих систем (міномети, артилерія, тактичні ракети), визначати координати місць падіння мін, снарядів чи ракет, виявляти та супроводжувати цілі, у тому числі і безпілотники, що все частіше використовуються для розвідки.
Радіолокаційний комплекс 1Л220УК складається з двох транспортних одиниць:  антенно-апаратної машини та машини управління, де розміщені робочі місця для персоналу. Таке конструкторське рішення дозволило значно підвищити безпеку військових, адже мінімізована загроза ураження противорадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Важливо і те, що антенно-апаратна машина за потреби може працювати автономно, оскільки оснащена виносним робочим місцем.
Контрбатарейний радар 1Л220УК універсальний: його можна використовувати на будь-якій місцевості незалежно від кліматичних умов та інтенсивності радіопротидії. Таке озброєння застосовується і у широкомасштабних військових операціях із концентрацією великої кількості військової техніки, і при необхідності обмеженого втручання для придушення широко розосереджених вогневих засобів та визначення місць стрільби «кочуючих» вогневих засобів, а також у миротворчих операціях для контролю за дотриманням режиму припинення вогню на великій території.

За матеріалами Укроборонпром

тел. +38 (061) 271-22-11

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна