22 січня відзначається визначне для української нації свято – День Соборності. Сьогодні вшановується пам’ять про важливу історичну подію – 100 років з дня підписання акту злуки Української Народної республіки із Західно-Українською Народною Республікою. Це засвідчило прагнення українців до побудови незалежної суверенної країни.

Акт Злуки був проголошений 22 січня 1919 року на Софійській площі у м. Київ. У керівництва новоствореної держави було багато планів щодо взаємної допомоги в економічній, освітній, мистецькій сферах, проте скрутні часи та тиск з боку радянських та польських військ не дали завершити формування держави.


Пам’ять про День Соборності зберігалась роками в Карпатській Україні, у 1939 році там пройшло урочисте святкування-нагадування про цю історичну подію, в якому взяли учать понад 30 тисяч українців, що приїхали з різних територій.

Бажання жити у соборній державі українці продемонстрували, коли у 1990 році змогли об’єднати за різними підрахунками від півмільйона до трьох мільйонів осіб в акції «Українська хвиля» і утворили живий ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Щоб реалізувати проект, знадобилась допомога волонтерів – автомобілістів, медиків. Люди виходили на акцію цілими родинами, стояли, взявшись за руки, відчуваючи єдність та взаємодопомогу. Багато студентів відгукнулись на заклик, і «українська хвиля» дійсно пройшла повз всю країну.

Український живий ланцюг історики визнали одним з наймасовіших у Східній та Центральній Європі. Саме він став передвісником звільнення українців від комуністичного режиму та утворення незалежної держави.

За традицією з 2008 року у День Соборності живий ланцюг влаштовується у Києві. Українці беруться за руки, щоб з’єднати два береги Дніпра через міст Патона, символізуючи дві частини держави – право- та лівобережну.


Цього року відзначається 100-а річниця підписання Акту Злуки. До святкування доєднались у більшості українських міст, зокрема, близько 1000 активістів утворили ланцюг через Дніпро у Києві, а на греблі Дністровської ГЕС об’єднались представники Чернівецької, Вінницької та Хмельницької областей.

тел. +38 (061) 271-22-11

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна