1959 рік Будівництво корпусу №1. Зараз тут цехи штампування, пластмас і ін.

Історія підприємства бере свій початок з серпня 1959 року, коли був утворений Запорізький завод пересувних електростанцій (поштова скринька № 80). У 1962 році, об'єднавши зусилля молодих інженерів, завод почав освоювати випуск радіолокаційних станцій. 1963 рік виявився якісно новим для колективу заводу. Одночасно з випуском РЛС підприємству було доручено освоєння виробництва портативних магнітофонів «Весна».
Швидкий розвиток авіаційної і ракетної техніки подавала до систем ППО нові вимоги. Для вирішення завдань проектування нових систем і комплексів для потреб підприємства створюється потужний інженерний підрозділ - конструкторське бюро «Іскра».
У 1965 році на підприємства власними силами вдалося повністю модернізувати випускається радіовисотомір ПРВ-11 (1РЛ119). Його експортний варіант ПРВ-11У в складі зенітно-ракетного комплексу С-75 пройшов успішну перевірку під час бойових дій в країнах Близького Сходу та Азії.

Складальний цех

 Підприємство і КБ продовжувало розвиватися, в кінці 60-х початку 70-х років були вкладені значні інвестиції в розвиток виробництва, вдосконалено технологію антенних вимірювань, застосовано більш точне і продуктивне обладнання металообробки. У розроблювану підприємством апаратуру почали встановлюватися електронні пристрої третього покоління.
У 1970 році завод приступив до виробництва радіолокаторів власної розробки. Першим став рухливий радіовисотомір ПРВ-13 (1РЛ130), який продовжує експлуатуватися в підрозділах радіотехнічної розвідки і в складі ЗРК (С-75, С-125, С-200) у багатьох країнах світу.
1971 рік. Указом Президії Верховної Ради СРСР за виконання VIII п'ятирічного плану і організацію виробництва засобів спеціальної техніки підприємство нагороджене орденом Жовтневої Революції.
Досвід експлуатації випускаються заводом радіовисотоміру, а також наявні інженерні напрацювання дозволили в 1974 році розробити новий радіовисотомір ПРВ-17 (1РЛ141)


 

Цех механообробки

 У 1980 році була прийнята на озброєння РЛС нового покоління - трикоординатна станція СТ-68У (19Ж6). На новий якісний рівень РСЛ вийшла завдяки оригінальному методу формування багатопроменевої діаграми спрямованості антени, а в основу розробки СТ-68У було покладено більше 50 оригінальних винаходів.
У 1982 році за розробку і серійне освоєння РЛС СТ-68У (19Ж6) завод «Іскра» був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Група фахівців підприємства стали лауреатами Державної премії СРСР в галузі науки і техніки, 180 працівників були нагороджені орденами і медалями СРСР. Подальший розвиток мікроелектроніки в СРСР дозволило в 1987 році шляхом концептуальної модернізації РЛС СТ68У (19Ж6) створити нову РЛС типу 35Д6.
За радянських часів на заводі випускалося близько 120 радіолокаційних станцій в рік.
До 2010 р в основному виробництві працювали близько трьох тисяч чоловік (з колишніх 12 тисяч чол.), В КБ залишилося близько чотирьохсот фахівців (з колишніх 1200 чол.).

На території підприємства

 КП «НВК «Іскра» протягом останніх десяти років є активним учасником військово-технічного співробітництва України з іншими державами, що дозволило підприємству отримати безцінний досвід в здійсненні діяльності на світовому ринку, підвищити зовнішню конкурентоспроможність підприємства.
Підприємство бере активну участь у виставках озброєнь - SOFEX 2000, Defendory 2000, FIDAE 2006, IDEX 2007, МВСВ 2008, IDEX 2009 KADEX 2010 року.
У 2003 році постановою Кабінету міністрів України однойменні казенні електромашинобудівний завод і конструкторське бюро були злиті в єдиний «Науково-виробничий комплекс «Іскра»
Сьогодні КП «НВК «Іскра» - це конструкторське бюро і електромашинобудівний завод, об'єднані єдиною маркою «Іскра».
Успіх підприємства обумовлений високим науковим потенціалом розробників і багатим досвідом виробництва, застосуванням передових технологій в поєднанні з відпрацьованою системою якості і надійністю продукції, повним комплексом гарантійних і сервісних послуг по обслуговуванню виробленої техніки.
З маркою «Іскра» вироблено більше шести тисяч надійних і високоефективних радіолокаційних станцій, які отримали заслужене визнання фахівців більш ніж в 50 країнах світу. Основними ринками експортних поставок є країни Африки, Азії, Латинської Америки та СНД.

Прохідна заводоуправління

 Налагоджена система сервісного обслуговування і постачання запасних частин, навчання фахівців замовника, проведення модернізації і технічний супровід поставлених РЛС (РЛК) дозволяють підтримувати техніку в постійній готовності.
Указами Президента України працівники підприємства неодноразово нагороджувалися високими нагородами. Так в 1999 році Указом Президента Леоніда Кучми було нагороджено 9 працівників та керівників підприємства, в 2009 році Указом Президента Віктора Ющенка з нагоди 50-річчя підприємства 15 працівників і керівників підприємства були нагороджені державними нагородами.

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна